Megger …mierzymy od 1889 roku

 Megger …mierzymy od 1889 rokumegger korbka mierzymy od 1889
Od ponad 120 lat firma Megger rozwija i produkuje aparaturę pomiarową dla branży elektrycznej. Pierwszymi urządzeniami pomiarowymi oferowanymi przez firmę były mierniki rezystancji izolacji i właśnie ten asortyment wyrobów doprowadził do rejestracji znaku towarowego Megger już w roku 1903.
Pierwsze mierniki rezystancji izolacji konstruowane były w postaci dwóch oddzielnych modułów – ręcznego generatora napięcia i właściwego modułu pomiarowego, co miało przeciwdziałać wpływowi zakłóceń elektromagnetycznych na wynik pomiaru. Dopiero jakiś czas później oba elementy zintegrowano w jednej bakelitowej obudowie z kultową dzisiaj korbką dynama.
Pięć lat po zarejestrowaniu znaku towarowego firma opracowała pierwszy omomierz niskich rezystancji (LRO). Wkrótce nazwa Ducter odnosząca się do tego typu urządzeń na stałe zagościła w języku branżowym na całym świecie. Miernik zamknięty w drewnianej obudowie przez długie lata cieszył się dużą popularnością. Jeszcze w 2006 roku firmie zlecono kalibrację omomierza LRO wyprodukowanego na długo przed drugą wojną światową.
W roku 1923 pracownik Poczty Brytyjskiej inżynier Donald Macadie przedstawił firmie Megger swój projekt miernika uniwersalnego. Jedno urządzenie mierzące prąd, napięcie i rezystancję było pomysłem rewolucyjnym. Tak powstał pierwszy miernik uniwersalny AVO model 1. Osiemdziesiąt pięć lat później z linii produkcyjnej zszedł ostatni dotychczas model miernika – AVO 8-wersja 7.
W roku 1960 pracownik Meggera George Tagg opublikował przełomowy artykuł na temat pomiarów rezystywności gruntu i rezystancji uziemień. Praca dotyczyła w szczególności systemów wieloelektrodowych rozmieszczonych na dużym obszarze.
Dzisiaj, korzystając z bezprecedensowego rozwoju elektroniki cyfrowej, firma Megger kontynuuje misję ułatwiania życia elektrykom opracowując coraz bardziej zaawansowane i coraz bardziej bezpieczne instrumenty pomiarowe, które jednocześnie są lżejsze, bardziej poręczne i prostsze w użyciu.